Експерт оценка на застрахователни щети с немски/испански език

За нас:

Основана през 1919 г., AIG е глобална застрахователна компания с дейност в над 80 страни и 54 000 служители. Днес, със седалище в Ню Йорк, компанията е установена като международен пазарен лидер.

AIG е първият чуждестранен застраховател в България, който стъпва на пазара на животозастраховане преди 22 години, предоставяйки услуги основно на корпоративни клиенти. През есента на 2013 година AIG започна изграждането на стратегически център в София, чийто основен приоритет е да подпомага оперативната дейност на европейските офиси на компанията, както и да оптимизира и усъвършенства съществуващите процеси. Понастоящем нашият екип наброява близо 500 души, които партнират с индивидуални и бизнес клиенти на AIG от над 10 европейски страни. Нашата фирмена култура насърчава оперативната ефективност и техническата експертиза, фокусирайки се върху усъвършенстване на процеси, споделяне на знания, почтеност в бизнеса и ангажираност на служителите.

Основни отговорности:

Експертът отговаря за цялостния процес по ликвидацията на една щета – от момента на регистрация на застрахователното събитие до финалното разрешаване на случая. Ролята включва подробно разглеждане и анализ на обстоятелствата около инцидента и вземане на решение за покритие, като паралелно се води кореспонденция с различните намесени страни. Позицията дава възможност да се приложат аналитично и критично мислене, както и комуникационни умения. Не се изисква предишен застрахователен опит, тъй като чрез интензивните вътрешни обучения изграждаме следващото поколение застрахователни експерти на AIG.

  • Осъществяване на първия контакт с клиента при регистрацията на щети
  • Анализ, обработка и разрешаване на различни застрахователни случаи, в съответствие с вътрешните политики на компанията и законодателната рамка в съответната държава
  • Вземане на решение дали щетата подлежи на обезщетение, съобразно условията по полицата.
  • Контакт с клиенти или трети страни ( напр. брокери, работодатели, други застрахователни компании, местни институции)
  • Работа със специфичен софтуер за обработка и съхранение на данни
  • Показване на инициативност при посрещането на очакванията на клиентите, следвайки най-добрите практики в бизнеса, като се демонстрират високо качество, емпатия и точност.
  • Поддържане на професионална култура, стимулираща екипната работа с цел осигуряване на продуктивна офис среда и приятелска атмосфера.

Изисквания за позицията:

  • Високо ниво на владеене на писмен и говорим немски или испански език – C1
  • Отлични комуникационни умения
  • Способност за ефективно приоритизиране на задачите
  • Умение за работа в екип
  • Компютърна грамотност и опит с MS Office
  • Опит в сферата на обслужването на клиенти ще бъде считан за предимство
  • Работата е подходяща и за кандидати с малък или без трудов опит

Какво ви предлагаме:

  • Разнообразни обучения, Програми за развитие, Възможност за сертифициране по Lean Six Sigma
  • Бонус програма „Препоръчай приятел“
  • Допълнително здравно осигуряване, включващо медицинска и стоматологична помощ
  • Зона за игри – тенис на маса, PS4, джага, настолни игри
  • Баланс между професионалния и личния живот – възможност за работа от вкъщи
  • Седмични масажи, Карти за спорт, Спортни отбори
  • Съвременен офис в непосредствена близост до метростанция
  • Организирани фирмени и екипни събития
  • Месечни добавки за храна и безплатни напитки в офиса
  • Специални търговски отстъпки